Sierpień to dla Naszych pacjentów szczególny czas – już po raz kolejny w Polsce staramy się, aby sierpień stał się miesiącem rozpowszechniania wiedzy na temat choroby SMA. I tym samym przybliżenia chorych do dostępności leczenia i terapii. Czas ma tu ogromne znaczenie, działa na niekorzyść pacjenta.

SMA – Rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba o podłożu genetycznym, której najcięższy przebieg występuje u małych dzieci. SMA degraduje ich organizm, odbiera sprawność i zdolność do samodzielnego funkcjonowania (od poruszania się aż po oddychanie). Najważniejsze, co odbiera to szczęśliwe, beztroskie dzieciństwo. Kluczowa jest szybka diagnoza i wyposażenie chorego w potrzebny sprzęt oraz zapewnienie mu odpowiedniej, systematycznej i kompleksowej rehabilitacji.

Chcemy Wam wszystkim przedstawić SUPERBOHATERA – Maciusia – niczym wojownik codziennie toczy walkę z przeciwnikiem, którym jest SMA2 (rdzeniowy zanik mięśni typu2). Stała intensywna i wielokierunkowa rehabilitacja oraz zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny są dla Maćka niezbędne, aby spowolnić nieuchronny rozwój choroby i tym samym być o krok bliżej terapii na SMA w Polsce. Pomimo codziennych wyzwań, nie traci humoru i po każdych choćby najcięższych ćwiczeniach, dziękuje Nam ogromnym uśmiechem.

animgif

Zachęcamy do śledzenia Maćka postępów na blogu – https://www.facebook.com/walkaMaciusiazRdzeniowymZanikiemMiesni

Postarajmy się, aby w Polsce o SMA było głośno, tak jak dzieje się to na całym świecie. Wspólnie możemy więcej!!

Kibicujemy chorym na SMA!!!

Zespół NeuroSemper

Skip to content