W najbliższych tygodniach przypominać będziemy, że rozliczając swój PIT możesz wspomóc najbardziej potrzebujących dzięki przekazaniu 1% podatku. Kwota wynikająca z 1% podatku może być przekazana na rzecz organizacji pożytku publicznego lub na konkretną osobę. Pamiętaj, że sam wybierasz na czyje konkretnie konto przekazana zostanie kwota pochodząca z Twojego zeznania rocznego.

Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, nie tracisz ani złotówki – rozdysponowujesz jedynie kwotę, którą i tak musiałbyś przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Jak przekazać 1%?

Wystarczy w deklaracji dopisać odpowiedni numer KRS wraz z opisem celu szczegółowego. Zachęcamy do skorzystania z takiej formy wsparcia. Poniżej prezentujemy podopiecznych zaprzyjaźnionych fundacji, których mamy możliwość rehabilitować.

Amelia Moneta

Amelia urodziła się w 2011r. przez niedotlenienie okołoporodowe. Walczy z mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym. Nie potrafi mówić, samodzielnie siedzieć i chodzić. Wymaga stałej opieki lekarskiej i przede wszystkim kompleksowej i systematycznej rehabilitacji. Przekazując swój 1 % podatku pomagasz Amelci w walce o rozwój i lepszą przyszłość. Amelka każdego dnia dzielnie ćwiczy i uczy się nowych rzeczy. Dzięki twojemu wsparciu możemy zapewnić Amelce najlepszą rehabilitację ruchową, szereg terapii wspomagających rozwój oraz niezbędny i często bardzo kosztowny sprzęt do ćwiczeń ułatwiający jej codzienne funkcjonowanie.

Aby przekazać Amelii 1% podatku:

Numer KRS: 0000037904

Cel szczegółowy: 18808 MONETA AMELIA

Zuzanna Sławińska

Mam na imię Zuzia. Urodziłam się w maju 2013r. Niedługo po tym rodzice dowiedzieli się o mojej nieuleczalnej chorobie – Zespół Cri du Chat. Od tego dnia wszystko się zmieniło… Nie poddaje się! Każdego dnia dzielnie ćwiczę, aby nadrobić to czego nie dostałam od życia. Wierzę że moja ciężka praca pomoże mi w przyszłości osiągnąć samodzielność. Bo najważniejsze to nie zaprzestać terapii, zwłaszcza teraz, gdy widać, że cały ten trud i płacz przynosi efekty. To dzięki waszemu 1% mam możliwość regularnie korzystać z wielu zajęć terapeutycznych. Moje postępy możecie śledzić na facebooku.

Jako dziecko niepełnosprawne jestem pod opieką wielu specjalistów m. in. Neurologa, kardiologa, genetyka, okulisty, neurochirurga, hematologa, ortodonty, neurologopedy, psychologa, pedagoga i fizjoterapeutów. To dzięki nim i waszej pomocy finansowej nauczyłam się chodzić, chociaż wstępna diagnoza lekarzy była zupełnie inna. Niestety nie potrafie jeszcze mówić, ale wierzę że moja ciężka praca nie pójdzie na marne i w końcu wypowiem swój epierwsze słowa. Tak…. To jest moje MARZENIE!

Dane do przekazania 1% podatku dla Zuzi:

KRS: 0000037904

Cel Szczegółowy 1% = 24020 SŁAWIŃSKA ZUZANNA

Jacek Wójcik

JACEK URODZIŁ SIĘ 15.12.2014R. Z ROZSZCZEPEM KRĘGOSŁUPA, PRZEPUKLINĄ OPONOWO-RDZENIOWĄ, WODOGŁOWIEM, NIEDOWŁADEM NÓŻEK, STOPAMI KOŃSKO-SZPOTAWYMI I PĘCHERZEM NEUROGENNYM, POMÓŻ NAM LECZYĆ I REHABILITOWAĆ SYNKA, TAK ABY MÓGŁ W PEŁNI KORZYSTAĆ Z ŻYCIA.

Dane do 1% dla Jacusia:

KRS: 0000297411

CEL SZCZEGÓŁOWY: DLA JACKA WÓJCIKA

Maciej Ścigalski

PODARUJ 1% MAĆKOWI. Wpisz w rozliczeniu PIT nr KRS Fundacji „Serca dla Maluszka”

Przekaż 1% dla Maciusia:

KRS 0000387207

Cel szczegółowy: dopisek „Maciej Ścigalski”

Galeria zdjęć

Skip to content