Kto chciałby przenieść się jeszcze raz do krainy magii, dziecięcych marzeń i ulubionych bohaterów? Świata, w którym każdy dzień to nowe przygody w dalekich krajach, odkrywanie skarbów i tajemnic niczym Indiana Jones czy zdobywanie super mocy? Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia Bajkoterapii prowadzone przez Elizę Krzak w Neurosemper – już 17 lutego o godzinie 10.

Warsztat z bajkoterapii dla dzieci to zaproszenie na najbardziej niespodziankowe warsztaty na jakich kiedykolwiek byliście! Będzie to spotkanie z bajką. Czytanie, malowanie, rozmowa o bajce i o przesłaniu jakie niesie ze sobą.
To będzie zwrot w kierunku świata wyobraźni. A wszystko po to, by poprzez różne aktywności i ćwiczenia psychoedukacyjne dzieci mogły uwierzyć w siebie, otworzyć się na różne możliwości i z nich korzystać, rozwinąć zainteresowania. A przede wszystkim po to, by Twoje dziecko lepiej radziło sobie ze swoimi kłopotami i trudnościami oraz ze swoimi lękami i strachami.

Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, historię, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania.

Bajkoterapia może być również stosowana w celach terapeutycznych, ponieważ wyzwala różnego rodzaju emocje, pozwala odreagować napięcia oraz zaspokajać podstawowe potrzeby. Pozwala spojrzeć na problem z innej strony.

Część praktyczna warsztatów ma za zadanie, w zależności od wieku: pobudzić dziecięcą wyobraźnię, logiczne myślenie, uspołecznienie, zdolności manualne oraz umocnić wiarę w siebie i swoje możliwości.

TERMIN: 17 luty 2018r.

  • Godz. 10.00 – dzieci 3 – 5 lat;
  • Godz. 12.00 – dzieci 6 +

Czas trwania: 1-1,5 h

Galeria zdjęć

Skip to content